+32 489 317 043
/
Contact Us
Contactcentres.be Contactcentres.be Contactcentres.be
Navigation
  • Nieuws
  • Wie zijn we?
  • Leden
  • Lidmaatschap
  • Events
  • Kenniscentrum
  • Jobs
  • Congress 2019
    • Congress 2018
    • Congress 2017
    • Congress 2016
  • Awards 2019
  • Next Post
  • Previous Post

Jobzekerheid belangrijk voor behoud van medewerkers

“Customer Contact medewerker” is al jaren een knelpuntberoep maar in tegenstelling tot bijvoorbeeld de zorgsector krijgt onze sector geen subsidies om dit op te lossen. Als we hier verandering in willen brengen hebben we cijfers nodig. Vandaar zijn we als federatie gestart met onze eigen onderzoeken, de Pollsbeat, met als eerste onderzoek de arbeidsmarkt.

Annic Bosmans van Randstad over de trends in employer branding (foto: Customer Contact)

We zijn echter niet de enigen die interesse hebben in de arbeidsmarkt, ook Randstad is bezig met eigen onderzoeken. Tijdens het Job Market Event van 24 januari 2019 kwam Annic Bosmans, Managing Director Randstad Belgium, ons inspireren met een keynote over de trends op de arbeidsmarkt en do’s en don’ts in Employer Branding.

Hoge verwachtingen voor kandidaat én bedrijf

Uit een studie van Randstad (2017) blijkt dat veel nieuwe medewerkers geworven worden uit het persoonlijke netwerk van medewerkers, familie en vrienden. Het is een zeer efficiënte manier om kwaliteitsvolle medewerkers te werven, met een positief resultaat vergeleken met andere wervingskanalen.

Een zoete appel of een zure citroen?

Interessant om eens over na te denken: trek je je medewerkers aan met het beeld van een zoete appel, en merken ze eens ze binnen zijn dat het eigenlijk een zure citroen is?

Nieuwe collega’s aantrekken kan gemakkelijk op een snelle manier: je geeft hen goede voorwaarden, zorgt dat je bedrijf een leuk imago heeft… Je laat ze dus gewoon de”zoete appel” zien.

Maar even belangrijk als het aantrekken van nieuwe medewerkers (attract) is het behouden van goede werkkrachten. Happen ze toe en blijkt dan dat je bedrijf in werkelijkheid toch niet zo mooi is als je beweerde? Dan zijn ze even snel weer weg!

Jobzekerheid belangrijk voor behoud

Om je medewerkers te behouden is jobzekerheid bijvoorbeeld een belangrijke factor. Denk maar aan de overheid: een vaak weinig uitdagende omgeving, op lange termijn niet meteen de hoogste salarissen maar ze bieden wel een zeer grote jobzekerheid.

Zorg ervoor dat het imago dat je uitstraalt ook overeenkomt met hoe je organisatie écht werkt. Kijk dus naar het totaalpakket: hoe aantrekkelijk is je bedrijf? Dat gaat over imago, maar ook over verloning, werkzekerheid, werksfeer en “de collega’s”.

Het komt er op neer dat zelfs een leuke werkgever moeite moet doen om kandidaten aan te spreken. Belangrijk is dat de visie en de waarden van het bedrijf gedragen wordt door de werknemers. Die medewerkers maken het echte verschil, zowel op lange als op korte termijn!

08/02/2019 / Contactcentres.be
1 Like

Share the Post

About the Author

Customer Contact

Related Posts

Read More
INFOGRAPHIE : Des conseils pour une Expérience Client exceptionnelle
Read More
MyForce op CeBIT 2017: it’s a wrap!
Read More
Customer Contact Awards juryleden zijn bekend!
Read More
Présentation de la première Charte de Surveillance de Qualité pour la Belgique
Read More
Genesys annonce son intégration avec Contact Center AI de Google Cloud
Read More
Oproep! Kom bij het Team Regulations!
Read More
Genesys introduceert ‘Experience as a Service’ voor echte personalisatie
Read More
Contactcentres.be in Trends
  • Next Post
  • Previous Post

Search

Calendar

March 2021
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
« Feb    

Categories

  • Contactcentres.be (31)
  • Media (1)
  • VBO/FEB (2)

Tags

contact center corona crisiscentrum IPG klantcontact klantendienst Pieter De Crem tele-werk

Recent Posts

  • Klantcontactfederatie reageert op Pano-reportage Contact-tracing
  • Reaction de Customer Contact au reportage de Pano sur le contact tracing
  • Contact Center CEO genomineerd voor Trends Manager van het Jaar
  • Meer inzetten op tele-werk? VBO meet impact corona op menselijk kapitaal
  • Veel minder aanmeldingen op Bel Me Niet Meer lijst sinds Corona

Latest Tweets

Reaction de Customer Contact au reportage de Pano sur le contact tracing – https://t.co/acJJpC3wW9

Customer Contact Belgium 18 days ago

Belgische klantcontact-federatie reageert op Pano-reportage over contact-tracing – https://t.co/Pzt6gMxxG9

Customer Contact Belgium 18 days ago

Wendbaar Voor Morgen-onderzoek – Klanten aan expertises koppelen bij Yuzzu – Belgische voice analytics beloond – Sc… https://t.co/qIe4b3h22c

Customer Contact Belgium 2 months ago

Customer Contact’s Online New Year’s Reception – 20/01/2021 – 17.00 – 18.30 – Surprise for 50 first participants – https://t.co/Ld8SbGxnqi

Customer Contact Belgium 2 months ago

LAST CALL! Robotic Process Automation in your customer contact – 10/12/2020 – 11.00 – 13.00 – Free Webinar – Introd… https://t.co/kth3L5GpSE

Customer Contact Belgium 3 months ago

Meer klanten De Lijn vinden antwoord op vraag – Impact corona op menselijk kapitaal – Meer tijd en focus op complex… https://t.co/LAa6NpcGJR

Customer Contact Belgium 3 months ago

Newsletter

Blijf op de hoogte van alle nieuws en geplande evenementen…

Recevez notre actualité dans votre boîte mail…

Volg ons:

Over ons

Contactcentres.be is dé sectorvereniging voor alle contact centers in België. Wij verdedigen de belangen van de inhouse en de facilitaire contact centers. Wij streven ernaar om klanten een waardevol contactmoment aan te bieden. En wij willen er voor zorgen dat een contact center medewerker zijn job met plezier en passie uitoefent.

Onze Speerpunten

– verdedigen van de sectorbelangen
– verhogen en promoten van werkgelegenheid
– bieden van opleidingen
– uitdragen van een positief imago
– voeren van een proactieve communicatie
– bewaken van de kwaliteit

Binnenkort

  • Thu
    18
    Mar
    2021

    State Of Messaging in customer contact - Webinar

    11.00-12.30Webinar - Google Meet
  • Tue
    30
    Mar
    2021

    Access All Areas - IPG - Top Employer

    10.00-12.00Webinar - Google Meet
  • Thu
    18
    Nov
    2021

    Customer Contact Congress - "The Customer Contact Score"

    9.00-19.00Technopolis, Mechelen
show events page

Newsletter Archive

Contactcentres.be - WordPress site developed by CenCe BVBA © 2021